Ukrinform: На Закарпатті спільно зі швейцарцями знімають фільм про вузькоколійки
  • 23
  • 11
На Закарпатті знімають документальну стрічку про вузькоколійки України та Швейцарії.

Про це повідомляє Transcarpathian Film Commissi.

“Сьогодні в Ужгороді на дитячій залізниці відбувалися зйомки документальної стрічки про вузькоколійки України та Швейцарії. Їх проводить кінокомпанія “Прайм Сторі Пікчерс”. Як за кіносценарієм, такі і в реальному житті станція «Молодіжна» є місцем, де закладають любов до залізниці майбутньому поколінню. Відчути себе справжніми акторами сьогодні мають можливість як працівники залізниці, так і діти, які відвідують гурток «Юний залізничник»”, – йдеться в повідомленні.

Планується, що фільм зніматимуть 25 днів, дві треті з цього часу робота відбуватиметься в Україні, а далі – в Швейцарії. До кадру потраплять вузькоколійки Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської та Кіровоградської областей.

Головний герой стрічки Олег Гудзеляк дуже добре знає Закарпаття, одну з двох вищих освіт він здобуває в Ужгородському національному університеті. Юнак переконаний, що зйомки копродукційної стрічки допоможуть привернути увагу до стану вузькоколійок в Україні і до необхідності не тільки їх збереження, але і повноцінного відновлення.

Режисер стрічки, автор ідеї Олександр Недбаєв розповів, що це буде фільм не тільки про транспорт, але й про долі людей, які не можуть уявити своє життя без залізниці.

Проект здійснюється за підтримки Українського культурного фонду, швейцарського громадського мовника RTS, Закарпатської та Івано-Франківської фільмкомісій.

Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році на підставі відповідного закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду спрямовується та координується Міністерством культури України.

 

Джерело інформації:

More News
  • 26 Лис 2018
  • 0
У Закарпатті почались зйомки спільного українсько-швейцарського документального кіно про вузькоколійки. Режисер Олександр Недбаєв три роки виношував ідею стрічки. Фільм зніматимуть 25 днів, найбільше зйомочних днів відбуватиметься в...
  • 26 Лис 2018
  • 0
Кінокомпанія “Прайм Сторі Пікчерс” почала зйомки документалього фільму про вузькоколійки України та Швейцарії. На Закарпатті знімальну групу цікавить Боржавська вузькоколійка, а загалом в Україні –...