ОБ’ЄДНАНІ ГІРСЬКИМИ ТРАМВАЙЧИКАМИ: НА ЗАКАРПАТТІ ПОЧАЛИ ЗЙОМКИ КІНО ПРО “ВУЗЬКОКОЛІЙКИ”
  • 23
  • 11

Гірські трамвайчики в документальному кіно. Режисер Олександр Недбаєв розпочав на Закарпатті 25-денні зйомки спільної українсько-швейцарської стрічки про “вузькоколійки”. Два головні герої розкажуть про роботу маленьких потягів, які зникають в Україні.

Зйомки документальної стрічки про українські вузькоколійки. Автор ідеї і режисер Олександр Недбаєв. Цю ідею він виношував три роки. Фільм, каже митець, не лише про транспорт, а й про долі людей, які пов’язали своє життя з малою залізницею.

“Це кіно, воно об’єднане маленькими гірськими трамвайчиками, але по-суті, це буде фільм про людей. Про їхні взаємовідносини, про те, як вони живуть своєю роботою, про те, як вони об’єднуються за допомогою тих самих ліній”, – пояснює Недбаєв.

Головний герой стрічки – ентузіаст Олег Гудзеляк. Навчається в ужгородському виші. Добре знає Закарпаття та його вузькоколійки. Юнак переконаний – цей фільм допоможе привернути увагу до стану таких магістралей у регіоні. Не лише їхнього збереження, а й відновлення.

“Я впевнений, що з того досвіду поїздок, якого у мене достатньо, саме найкращі кадри, найкращі історії будуть народжуватися у процесі зйомок. Залізниця – це завжди історії династій. І тут можна почути надзвичайну кількість цікавих історій, яких я не чув у жодній сфері”, – розповідає головний герой.

Спочатку фільмуватимуть вузькоколійки Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської та Кіровоградської областей.

“На всіх цих коліях є віддалені села, в які майже неможливо добратися за поганої погоди, окрім як вузькою колією. Тобто цей фільм також про те, як об’єкт інфраструктури може об’єднувати сім’ї, людей”, – наголошує режисер.

Потому знімальний майданчик облаштують у Швейцарії, де другий головний герой – залізничник-реставратор Крістоф Бахман – розкаже про те, як власним коштом відновив унікальний потяг XIX століття. Тепер це туристична принада країни. Загалом на зйомки запланували 25 днів.

Наступного року документальний фільм вийде спочатку на швейцарському телебаченні, потім стрічку покажуть і українському глядачеві.

 

Джерело інформації:

More News
  • 26 Лис 2018
  • 0
У Закарпатті почались зйомки спільного українсько-швейцарського документального кіно про вузькоколійки. Режисер Олександр Недбаєв три роки виношував ідею стрічки. Фільм зніматимуть 25 днів, найбільше зйомочних днів відбуватиметься в...
  • 23 Лис 2018
  • 0
У Закарпатті почались зйомки спільного українсько-швейцарського документального кіно про вузькоколійки. Режисер Олександр Недбаєв три роки виношував ідею стрічки. Фільм зніматимуть 25 днів, найбільше зйомочних днів...
  • 23 Лис 2018
  • 0
За 25 робочих днів знімальна група планує зібрати відеоматеріал у чотирьох областях України й у Швейцарії. Розпочали зйомки документальної стрічки про історію та сьогодення вузькоколійок...